Dziękujemy, że nas odwiedziłeś! Sklep działa w trybie katalogu. Nie można jeszcze kupować online. Jeżeli interesuje Cię jakiś produkt to prosimy o kontakt. Do usłyszenia !

Przedsiębiorco, czy jesteś gotowy na 17 października 2024r?

ARTYKUŁ - NIS2 START 17 PAŹDZIERNIKA 2024

Stan zapasów: Nie dotyczy -> Strona informacyjna
Nie dotyczy -> Strona informacyjna
Ten produkt jest obecnie niedostępny i nie można go kupić.

Opis

Przedsiębiorco, czy jesteś gotowy na 17 października 2024r?

Dyrektywa NIS2 (Network and Information Systems Directive 2) unijne prawo regulujące standardy cyberbezpieczeństwa dla podmiotów państwowych i prywatnych. NIS2 nakłada na podmioty obowiązek wdrożenia rozwiązań z zakresu analizy ryzyka i zarządzania ryzykiem, wprowadzenie polityki bezpieczeństwa systemów informatycznych, zabezpieczenie łańcuchów dostaw czy opracowanie Planu Ciągłości Działania po cyberataku. Zaostrza również wymogi dotyczące zgłaszania incydentów i podwyższa kary za ich nieprzestrzeganie.

Co powinieneś zrobić?

Po pierwsze - dokonać analizy profilu działalności / świadczonych usług oraz określić wielkość przedsiębiorstwa. W tym pomoże nam przygotowany przez Komisję Europejską Poradnik dla użytkowników dotyczący definicji MŚP. Obejmuje on również wyjątki dotyczące wielkości firmy i prowadzonej działalności.

Po drugie - dokonać rejestracji - po spełnieniu obowiązku samo sprawdzenia, czy firma znajduje się w zakresie regulacji, podmiot jest zobowiązany powiadomić właściwy organ państwowy. W tym kroku pomogą nam Wytyczne komisji dotyczące art.3 ust. 4 dyrektywy 2022/2555

Po trzecie - przeprowadzić audyt systemu informacyjnego, który określi poziom bezpieczeństwa i zgodności z wymogami NIS2 w twojej firmie. Opracować, wdrożyć, kontrolować i poprawić jeśli trzeba zasady zachowania bezpieczeństwa, co wzmocni organizację przed cyberatakami.

Kto jest odpowiedzialny za zaplanowanie i wdrożenie planu cyberochrony? Kadra zarządzająca, właściwe zespoły do tego wyznaczone, właściciele firm. To oni muszą podjąć działania, przeanalizować i wdrożyć procedury, które mogą wpłynąć na współpracę z biznesowymi partnerami - dostawców usług / towarów, klientów, partnerów handlowych itp. Powinni również na bieżąco weryfikować stan wprowadzonych zabezpieczeń - identyfikować potencjalne luki i zagrożenia i dopasowywać do zachodzących zmian w przepisach.

Cyberpolicy NASK
2024r.

Podobne produkty