Dziękujemy, że nas odwiedziłeś! Sklep działa w trybie katalogu. Nie można jeszcze kupować online. Jeżeli interesuje Cię jakiś produkt to prosimy o kontakt. Do usłyszenia !

Smartfon Cię szpieguje? To masz dobre wrażenie.

ARTYKUŁ - SMARTFON LEGALNY SZPIEG

Stan zapasów: Nie dotyczy -> Strona informacyjna
Nie dotyczy -> Strona informacyjna
Ten produkt jest obecnie niedostępny i nie można go kupić.

Opis

Smartfon Cię szpieguje? To masz dobre wrażenie.

Żyjemy w świecie masowej inwigilacji. Technologia, która nam pomaga i ułatwia funkcjonowanie stanowi największe zagrożenie dla naszej prywatności. Mamy już inteligentne lodówki, żarówki, inteligentne telewizory, komputery, elektroniczne nianie, kamery i smartfony. Wszystkie urządzenia mają w sobie kamery, czujniki i mikrofony, które obserwują i monitorują każdy nasz ruch, emocje i działanie.

Masz wrażenie, że Twój własny telefon Cię podsłuchuje? A może jesteś zaskoczony propozycją reklam produktów o których przed chwilą rozmawiałeś? No właśnie. Mimo, że gdzieś w naszej świadomości jest informacja o tym, że smartfony dużo potrafią, ale nie dopuszczamy do siebie myśli, że to atak na naszą prywatność i bezpieczeństwo. Telefon nosisz ze sobą wszędzie, a one po cichu zbierają informacje o Tobie bez twojej wiedzy i zgody za pomocą np. śledzenia GPS (lokalizacja), mikrofonu - nagrywanie i słuchanie rozmów, kamer czy też akcelerometru.

Zacznijmy od aplikacji mobilnych, najpopularniejszych sposobów gromadzenia danych. Przy pobieraniu wymagają zezwolenia na dostęp do  kontaktów, multimediów, zdjęć, historii przeglądania czy aparatu. Jedne do prawidłowego działania potrzebują konkretnych danych inne będą gromadzić dane bez zgody i niewłaściwie je wykorzystywać np. do wysyłania ukierunkowanych reklam.

Włączony GPS, czyli nasza lokalizacja. Ułatwia nam odnalezienie na mapie swojej pozycji i wskaże drogę do celu. Lokalizacja wykorzystywana jest do śledzenia ruchów i zachowań użytkowników. Dane przekazywane są do firm zewnętrznych, które na tej podstawie dobiorą właściwą reklamę lub nawet określą zdolność kredytową.

Inne wykorzystywane czujniki to akcelerometry i żyroskopy, które wykrywają orientację i ruch urządzenia w domu czy w terenie. Te dane posłużą do stwierdzenia naszej aktywności fizycznej a nawet emocji.

Jedne reklamy służą kolejnym. Kolejnym źródłem danych o nas są reklamy mobilne z których chętnie korzystają reklamodawcy. Informacje takie jak historia wyszukiwania, lokalizacja i użyte aplikacje pomagają w spersonalizowaniu reklamy. Firmy tworzą profil użytkownika co pomaga im zrozumieć jego zachowania i preferencje. Dane zbierane i gromadzone są po przez np. pliki cookie, piksele czy zestawy programistyczne SDK.

Tak gromadzone informacje, wzbudziły obawy o prywatność i bezpieczeństwo danych. Obecnie wiele systemów i aplikacji zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad danymi. Można np. ograniczyć przekazywane informacje czy też wyłączyć pewne reklamy lub nawet usunąć. Niektóre usługi wykorzystują szyfrowanie w celu zabezpieczenia danych użytkownika i zapobiegania nielegalnemu wykorzystaniu informacji.

Teraz o tych bardziej niebezpiecznych i niechcianych czyli hakowanie i złośliwe oprogramowanie.

Smartfony tak jak komputery ułatwiają i umilają nam życie, ale są też bramą do cyberzagrożeń. Nieupoważnione osoby - hakerzy, mogą uzyskać dostęp do smartfona za pomocą luk w zabezpieczeniach systemu operacyjnego lub aplikacji. Gdy znajdą się w środku kradną wszystko od danych teleadresowych, maili, danych bankowych itp. wszytko to co pomaga nam w mobilnym funkcjonowaniu. Zhakowany telefon może być wykorzystany do wysyłania spamu lub do dokonywania nieautoryzowanych zakupów online. Złośliwe oprogramowanie bez wiedzy użytkownika infekuje smartfon i przystępuje do ściągania danych, śledzenia lokalizacji w najgorszym wypadku doprowadza do blokady urządzenia.

Pięta Achillesa - hasła

Hasło powinno być silne, najlepiej 8-12 znakowe. Zazwyczaj jest to kombinacja małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych. Waże aby hasło nie zawierało informacji o nas np. imię, data urodzenia.
Jeśli jednak masz obawy lub doszło do naruszenia hasła, zastosuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), które daje dodatkową ochronę w postaci uwierzytelniania dwuskładnikowego np. odcisk palca, sms z potwierdzeniem tożsamości na innym urządzeniu. W tym przypadku, jeśli kotoś zdobędzie hasło, będzie potrzebował drugiego elementu identyfikacji. 2FA pomaga chronić dane osobowe i tożsamość online.

Nasze bezpieczeństwo - aktualizacje i programy ochrony.

Pamiętajmy o bieżącej aktualizacji systemu operacyjnego naszego telefonu. Dzięki temu urządzenie będzie zawsze miało najnowszą wersje systemu z najnowszymi poprawkami i łatkami. Nie zaszkodzi też posiadanie antywirusa na smartfonie a najlepiej korzystać z VPN (prywatnego internetu).

Smartfony stale się rozwijają i są coraz bardziej zaawansowane. Należy pamiętać, że nie zawsze raz postawiony zakaz będzie działał  a zastosowana ochrona pomoże, jeśli sami złamiemy pewne zasady bezpieczeństwa.  
Szybko postępująca ewolucja technologiczna przysparza dużo problemów. Z jednej strony pomaga i rozwija z drugiej strony jest ciągle narażona na ataki cyberprzestępców, którzy zawsze szukają luk w zabezpieczeniach.

4.06.2024

podsłuch w telefonie, śledzenie, hasło do telefonu, reklamy w telefonie, telefon podsłuchuje, smartfon nas podsłuchuje, silne hasło, aplikacje mobilne w telefonie, aplikacje mobilne w smartfonie, GPS, lokalizacja telefonu, lokalizacja smartfonu, wiretapping on the phone, tracking, phone password, ads on the phone, the phone is listening, the smartphone is listening to us, strong password, mobile applications on the phone, mobile applications on the smartphone, GPS, phone location, smartphone location, Abhören des Telefons, Tracking, Passwort für das Telefon, Werbung auf dem Telefon, das Telefon lauscht, das Smartphone belauscht uns, sicheres Passwort, mobile Anwendungen auf dem Telefon, mobile Anwendungen auf dem Smartphone, GPS, Telefonortung, Smartphone Standort,

Podobne produkty